O mnie

 

Nazywam się  Patrycja  Pietrzycka. 

W 2020r. ukończyłam studia licencjackie Dietetyki, o medycznej specjalizacji Dietoprofilaktyka i Dietoterapia. Oznacza to, że posiadam kwalifikacje do pracy z osobami, którym zależy na profilaktyce zdrowotnej i poprawie stanu ich zdrowia za pomocą odpowiedniej diety. Obecnie dokształcam się w obszarze psychodietetyki. 

Interesuję się medycyną naturalną, psychodietetyką oraz psychologią. 

Osobiście jestem zwolenniczką zaadoptowanej do polskich warunków diety śródziemnomorskiej. Dieta ta charakteryzuje styl żywienia ludzi zamieszkałych tak zwane „błękitne strefy”, którzy dożywają długich lat w zdrowiu, młodości, płodności i witalności. Towarzyszy jej idea życia w równowadze i w zgodzie ze swoimi wartościami. Szczególnie bliski jest mi wariant niskowęglowodanowy  śródziemnomorskiego stylu odżywiania, który stymuluje odporność oraz zbawiennie wpływa na zdrowie układu krążenia, hormonalnego oraz na gospodarkę węglowodanową organizmu. W życiu codziennym intuicyjnie odżywiam się w taki właśnie sposób. 

Tu kupisz mój „7-dniowy Plan żywieniowy w anemii”, który możesz zastosować również jako dietę wzmacniającą w rekonwalescencji lub w czasie zwiększonego obciążenia fizycznego i/lub psychicznego. Plan jest oparty w dużej mierze na założeniach przeciwzapalnej diety śródziemnomorskiej.  

 

zdj. Pixabay.

 

Dlaczego jagody są motywem przewodnim mojej strony internetowej? 

Jako Dietetyczka wiem, że te pyszne owoce są przebogatą skarbnicą witaminy C oraz antyoksydantów, a ze względu na niski indeks glikemiczny ten superfood jest także zalecany dla osób ze schorzeniami. Są nutraceutykiem – pokarmem, który leczy. A mnie osobiście kojarzą się z Izerskimi naleśnikami, jagodowymi dolinami i spełnianymi marzeniami o mieszkaniu w spokojnym, wolnym od zgiełku miejscu oraz o tworzeniu pełnej miłości i spokoju przestrzeni..

 

fot. własna.

 

Na mojej stronie możesz spodziewać się używania przeze mnie terminów naukowych, z którymi spotykasz się przekopując internet lub w gabinecie i nie wiesz, co one praktycznie oznaczają. Dla Ciebie będę tłumaczyła je na „ludzki język” 🙂 Bo każdy ma prawo do jak największej świadomości na temat swojego stanu zdrowia. 

 

Zapraszam

Patrycja Pietrzycka – Dietetyk