O mnie

Nazywam się  Patrycja  Pietrzycka.

Jestem  pasjonatką terapii dietą i dietoprofilaktyki, z misją dzielenia się tym, co już wiem i czego właśnie się dowiaduję, a także tym, co pomogło mnie i może pomóc Tobie.

Z wykształcenia jestem Dietetykiem o specjalizacji Dietoprofilaktyka i Dietoterapia. Od lat jestem związana z ochroną zdrowia i profil moich zainteresowań dietetycznych jest ściśle związany z medycyną. W przeszłości zdobyłam również wykształcenie wyższe humanistyczne, jednak to z medycyną było mi od zawsze najbardziej „po drodze”.  

Interesuję się naturalnymi sposobami leczenia chorób oraz medycyną ortomolekularną, czyli opierającą się na leczeniu dużymi dawkami witamin.

Fascynuje mnie obserwacja trwałego powrotu do zdrowia, przy udziale czynników z jak najmniejszą ilością skutków ubocznych i jak najmniej inwazyjnego leczenia.  Jestem pod wrażeniem możliwości sił obronnych ludzkiego organizmu, jeśli tylko im nie przeszkadzamy i wspieramy je sprzyjającymi im nawykami.

Tematy prozdrowotne i medyczne były mi bliskie od dawna, jednak dopiero na wiosnę 2016r. zaczęłam się z nimi przyjaźnić w zupełnie innej perspektywie. Mocno własnej perspektywie. Z powodu problemów zdrowotnych  podjęłam post owocowo-warzywny dr Dąbrowskiej, który zaskoczył mnie efektami, z jakimi nie spotkałam się w dotychczasowym leczeniu. To dało mi do myślenia na temat, jak można leczyć i czy możliwe jest skuteczne leczenie bez skutków ubocznych. Od tamtego czasu trudno mi pogodzić się z tym, że tylu ludzi choruje przewlekle, chociaż poprawa stanu zdrowia jest dla wielu w zasięgu możliwości, a jedyne ograniczenia na drodze do zdrowienia to złe nawyki.

  Jestem semiwegetarianką, doceniającą lecznicze właściwości prawidłowo prowadzonej diety roślinnej. 

Ostatnio jednak fascynuje mnie dieta śródziemnomorska, która okazuje się być stałym sposobem odżywiania najzdrowszych ludzi na świecie. To tej właśnie diecie poświęciłam swoją pracę badawczą i uznaję ją obecnie za najbardziej korzystną w tak zwanym stałym modelu odżywiania.

 Dlaczego jagody są motywem przewodnim mojego bloga ?

Ponieważ jagody ze względu na swoje właściwości są naszym wielkim, naturalnym sprzymierzeńcem w powrocie do zdrowia. Dlatego są symbolem tego, co tutaj się będzie działo. I po prostu je lubię. Zwłaszcza w połączeniu z wanilią. Uśmiech. Choć nie będzie to blog o jagodach (troszkę tylko).

Muszę Cię uprzedzić, że nie jestem lekarzem i nie leczę, chociaż osobiście uważam, że leczenie samo w sobie jest fascynujące. To, o czym piszę ma charakter jedynie informacyjny, zwykle wynika z obserwacji  faktów oraz z badań naukowych i nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia, do którego należy się udać w czasie choroby.

Weź również proszę pod uwagę fakt, że osobniczo się różnimy. Oznacza to, że nie zawsze wszystko jest dobre dla wszystkich i Twoja droga do zdrowia może wymagać bardziej indywidualnego podejścia.

Na kartach tego bloga możesz się czasem spodziewać używania przeze mnie terminów naukowych, z którymi spotykasz się przekopując internet lub w gabinecie i nie wiesz, co one praktycznie oznaczają.    

Dla Ciebie będę tłumaczyła je na ludzki język, podając Ci je w łatwo przyswajalnej formie.

 Zapraszam.